Współczesne oddawanie czci bogini NIKE

Nike (także Zwycięstwo; gr. Νίκη Níkē, łac. Victoria)

W mitologii greckiej bogini i uosobienie zwycięstwa, zdobiąca często pomniki upamiętniające słynne zwycięstwa odniesione w bitwach. Przedstawiano ją jako młodą kobietę ze skrzydłami i gałązką oliwną w dłoni. Jest opiekunką sportowców i wojowników.
Jej rzymską odpowiedniczką była Wiktoria.
Postać Nike została przejęta w chrześcijaństwie. Wczesnym przykładem adaptacji jest mozaika w bazylice akwilejskiej (około 315 r.), gdzie postać Nike stoi pomiędzy koszem chleba i kielichem, powiewa nad nimi wieńcem oraz palmą na znak, że dary eucharystyczne wyobrażają zbawcze zwycięstwo Chrystusa[1].
Atrybutem Nike są skrzydła, gałązka oliwna (inaczej palmowa) i wieniec na głowie.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Nike_(mitologia)

NIKE uznawana jest za opiekunkę sportowców i wojowników.
Firma BRS zmieniła nazwę na Nike w roku 1978. Zmiana nazwy wiązała się ze zmianą strategii komunikacji firmy. Marka jest także znana z hasła reklamowego „Just do it”. Nazwa Nike jest jedną z najbardziej rozpoznawanych marek sportowych na świecie.
http://www.anagram.pl/nazwa-firmy-nike/

Markę Nike promowały także takie gwiazdy sportu jak m.in. Michael Jordan, Andre Agassi, Roger Federer, siostry Williams itd.
Za projektowanie logo Nike w 1971 roku była odpowiedzialna Carolyn Davidson, która otrzymała za nie tylko 35 dolarów. Projekt logo mającego znajdować się na boku buta zlecił prezes BRS -Phil Knight. Od tamtego okresu logo  Nike nazywa się  „Swoosh”. Obrazuje ono skrzydło ze słynnego posągu greckiej bogini zwycięstwa, który był źródłem inspiracji dla wielu wielkich i odważnych wojowników. Według legendy, Grecy mawiali: “Gdy idziemy do walki i wygrywamy, mówimy, że jest Nike”.
http://nazwydlafirm.com/etymologia-nazwy-i-logotypu-firmy-nike/

Nike, Inc. – amerykańskie przedsiębiorstwo będące jednym z największych na świecie producentów obuwia, odzieży i akcesoriów sportowych.
Założone w 1964 w Washington County jako Blue Ribbon Sports przez Billa Bowermana i Philipa Knighta, który do 2004 był prezesem koncernu. Jej nazwa pochodzi od greckiej bogini Nike.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Nike_(przedsi%C4%99biorstwo)

Twórczyni znanej na całym świecie “łyżwy” Nike – Carolyn Davidson, fot. dailymail.co.uk

https://wszystkoobutach.pl/skad-wziela-sie-nazwa-i-logo-nike/

http://www.fresh.com.pl/blog/nazwy-znanych-marek-etymologia/

http://blog.basketmania.pl/10-ciekawych-faktow-o-firmie-nike/

CZY CHRYSTUS BĘDĄC KADOSZ/ŚWIETYM/ODDZIELONYM “JADAŁ BY i PIŁ” Z FANEM/IDOLEM ODZIEŻY NIKE?

End
Niektóre strony są jeszcze w budowie

Powiązane Artykuły

Inne

Przedstawione materiały zaczerpnięte z serwisu YouTube z myślą poniższych wersów: [1 Koryntian 13:8-10] “Miłość nigdy nie ustaje; bo jeśli są proroctwa, przeminą; jeśli języki, ustaną,…